Zdolność kredytowa - czy można ją poprawić?

stopa procentowa

Jeśli staramy się o kredyt w banku zostajemy przez bank oceniani. Bank ocenia naszą zdolność kredytową, czyli nasze finansowe możliwości terminowej spłaty zaciąganego kredytu. Jeśli w oczach banku nasza zdolność kredytowa będzie niewystarczająca to bank obniży wielkość kredytu jaką nam udzieli lub w ostateczności odrzuci nasz wniosek o kredyt. Jeśli planujemy w przyszłości starać się o większą pożyczkę, np. na zakup domu to warto już dzisiaj poprawić swoją zdolność kredytową.

Oczywiście nie jest to łatwe zadanie, ponieważ nasza zdolność kredytowa zależy przede wszystkim od wielkości naszej pensji, a mimo wszystko tylko nieliczni mogą liczyć na podwyżki w pracy. Na szczęście zdolność kredytowa jest także zależna od innych czynników, na które mamy duży wpływ. Bardzo ważna jest historia kredytowa, czyli to jak spłacaliśmy wcześniejsze pożyczki. Gdy chcemy zostać dobrze ocenieni przez bank to nie możemy pozwolić na żadne opóźnienia w spłacie comiesięcznych rat kredytów. Jeśli wcześniej nie korzystaliśmy z kredytów to opłaca się wziąć nawet malutki kredyt na większy okres czasu, żeby stworzyć sobie dobrą historię kredytową.

stopa procentowa

Gdy jednak brakuje Ci czasu na poprawę swojej zdolności kredytowej to powinieneś zainteresować się kredytem Soho, który nie wymaga zdolności kredytowej. Więcej informacji na temat tego kredytu możesz znaleźć na stronie: http://pozabankowiec.pl/468/soho-credit-opinie-klientow/.

Swoje szanse na pożyczkę możemy też poprawić przez założenie konta bankowego w banku, w którym będziemy starali się o kredyt. Oczywiście taki rachunek bankowy powinien być aktywny, czyli powinny na niego wpływać nasze wszystkie dochody.

Jeśli będziemy stosować się do przedstawionych zasad to możemy kilkukrotnie zwiększyć nasze szanse na otrzymanie kredytu.